Monthly Archives: Kwiecień 2016

Kto powinien kontaktować się z wróżką?

Wrozka jest dobra dla młodych dziewcząt lub starych panien” – często słyszymy takie głosy, kiedy próbujemy porozmawiać o ezoteryce. Tymczasem jednak kontakt z wróżką przyda się każdemu. Powinniśmy w końcu przestać myśleć, że świat jest racjonalny i jesteśmy kowalami własnego losu. Chcąc nie chcąc trzeba przyznać, iż istnieją pewne energie, które rządzą naszym życiem. Wróżki specjalizują się w tym, by odczytywać symbole pozwalające na uzyskanie wiedzy o tych magicznych siłach.

Nie trzeba czekać krańcowych sytuacji, by w końcu skontaktować się z wróżką. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu doradzać się jej w różnych życiowych sytuacjach. Jeżeli wstydzimy się pójść i porozmawiać z wieszczką na żywo, dobrym rozwiązaniem może się okazać wróżka na telefon. Taki sposób na pewno spodoba się tym, którzy wątpią w możliwości ezoteryki i nie chcą ujawniać swoich danych osobowych. Dzięki telefonom można szybko uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytanie.

Do czego mogą przydać się wróżki? To powierniczki naszych najskrytszych marzeń i sekretów. Potrafią doradzić, wesprzeć w trudnej chwili i – przede wszystkim – wskazać właściwą drogę postępowania. Wróżki dobrze wiedzą, co się wydarzy, jeżeli zdecydujemy się na takie a nie inne rozwiązanie. Dlatego warto poświęcić chwilę i odszukać na stronie internetowej numer do polecanej wróżki. Już króciutka rozmowa może nas przekonać, że jednak istnieje świat pozazmysłowy i warto dowiedzieć się, jakie tajemnice skrywa. Szacunek dla magii na pewno się opłaci. Im więcej wiemy, tym bardziej świadome decyzje jesteśmy w stanie podjąć.


Witaminy B i ich wpływ na organizm

O ogromnym znaczeniu witamin z grupy B można mówić z przynajmniej dwóch powodów. Na pierwszy plan wysuwa się to, że wspierają wiele procesów zachodzących w organizmie, warte podkreślenia jest jednak to, że nie potrafimy ich sami wytwarzać. Witaminy B muszą być dostarczane z zewnątrz, a jeśli leży nam na sercu własne zdrowie, warto pamiętać o tym, aby ich dostarczanie odbywało się z możliwie jak największą regularnością.

Charakterystyka witamin B
Lekarze i farmaceuci zazwyczaj rozróżniają witaminy B zwracając uwagę na to, że każda z nich ma nieco inne właściwości. Warto jednak pamiętać, że łączy je szereg cech wspólnych. Wszystkie potrafią pozytywnie wpływać na metabolizm i przemianę materii oraz koić nerwy, wszystkie też są wysoko cenione ze względu na ich wyjątkowo pozytywny wpływ na naszą koncentrację. Inną cechą wspólną witamin B jest to, że w zdecydowanej większości przypadków nie występują samodzielnie, ale jako kompleks. W praktyce oznacza to, że przyjmując produkty takie, jak kasza jęczmienna, mięso, podroby, kasza gryczana, jaja, kalafior, cebula, czosnek, brokuły, czy też brukselka, dostarczamy do organizmu każdą z nich. Możemy się z tego jedynie cieszyć, łatwiej można bowiem radzić sobie z niemałym wyzwaniem, jakim jest eliminowanie ich niedoborów.

Najważniejsze dla ludzkiego zdrowia witaminy z grupy B
Jedną z najbardziej znanych witamin z grupy B jest witamina B, która doczekała się też indywidualnego miana i często określana jest jako tiamina. Gdy jej brakuje należy liczyć się ze zwiększonym ryzykiem porażenia nerwów obwodowych oraz niedowładów, dbanie o właściwy poziom tiaminy jest jednak zbawienne dla całego naszego układu nerwowego oraz metabolizmu węglowodanów. Na szczęście, witamina B1 nie jest wcale trudno dostępna, bez trudu więc wyeliminujemy jej braki spożywając ziemniaki, wieprzowinę, wątróbkę, a także nasiona dyni oraz słonecznika.

Bardzo ważna jest też witamina B2, o której mówi się też jako o ryboflawinie. W swojej sztucznej formie jest częstym składnikiem preparatów wspierających odchudzanie, witamina B2 wpływa bowiem na metabolizm i odpowiada za utrzymanie prawidłowej wagi organizmu. Na szczęście, jej niedobory można eliminować bez konieczności sięgania po tabletki. Ryboflawina jest obecna przede wszystkim w produktach mlecznych, sporą jej zawartością mogą jednak pochwalić się jaja oraz drób. Chcąc walczyć z ryzykiem jej niedostatku warto sięgać również po płatki zbożowe, zdecydowana większość ich producentów wzbogaca bowiem o nią oferowane przez siebie płatki.


Sok Noni z owoców z Polinezji

Sok z owoców noni stał się niedawno hitem wśród artykułów tzw. „nowoczesnej żywności”. Jest to produkt znany od setek lat, ale na nowo odkrywany. Czym jest sok noni i dlaczego warto po niego sięgać?

Owoce noni pochodzą z Polinezji. Sok z nich produkowany jest wykorzystywany od setek lat przez ludność tam zamieszkującą. Dziś jego cudowne właściwości są poznawane na całym świecie. Sok pojawia się wielu zaleceniach dietetycznych ze względu na to, że zawiera dziesiątki witamin, minerałów i substancji czynnych.

Sok noni działa na ludzki organizm bardzo wielostronnie. Dzięki związkom, które się w nim znajdują  ma działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Ponadto zawarte w nim antyoksydanty zmniejszają ryzyko choroby nowotworowej, natomiast duże ilości potasu wspomagają pracę serca oraz całego układu krążenia.

Sok noni to wspaniały suplement diety, który wspomaga pracę całego organizmu.  Już 20 ml soku wypijane dwa razy dziennie wpłynie doskonale na Twoje zdrowie. Spróbuj sam soku a zobaczysz, że Twój organizm Ci za to podziękuje.